4517
Slayt
381
Test
165
Poster
Kullanıcı Adı Şifre 


 

 

  Hayat Bilgisi 1.Sınıf Slaytları
 İsme Göre Sırala  |   Sesli / Sessiz Sırala  |   Popülerlik Sıralaması
Hayat Bilgisi 1 - Geçmiş Şimdi Gelecek Hayat Bilgisi 1 - Geçmiş Şimdi Gelecek - Hepimiz belli bir yaşa kadar kendi ihtiyaçlarımızı karşılayamayız. Anne ve babamızın yardımına muhtacızdır. Zaman geçtikçe büyürüz. Bunun yanında vücudumuzun yetenekleride artar. Artık küçükken yapamadığımız şeyleri kendi kendimize yapabilmeye başlarız. Şimdi hep birlikte biraz geçmişe yolculuk yapmaya ne dersiniz?
2494 KB
77 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Hazırlıklı Olalım Hayat Bilgisi 1 - Hazırlıklı Olalım - Doğal afet dendiğinde aklınıza neler geliyor? Doğal afetleri önlememiz imkansızdır. Fakat alacağımız bazı önemli önlemler ile uğrayacağımız hasarları daha aza indirebiliriz. Slaytımızda yer alan görsellerden faydalanarak almamız gereken önlemleri hep birlikte öğreneceğiz.
6039 KB
67 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Evdeki Alet Ve Makineler Hayat Bilgisi 1 - Evdeki Alet Ve Makineler - Evimizde kullanmış olduğumuz birçok aletler ve makineler vardır. Bu alet ve makineler ihtiyacımız olduğunda bizim işimizi kolaylaştırır. Tabi her araç gereç gibi evimizde kullandığımız alet ve makineleride doğru kullanmamız gerekir. Bu hem kullandığımız makinenin daha uzun dayanması hemde bizim için öenmli bir konudur. Bu slaytımızda evimizdeki alet ve makinelerin neler olduklarını aynı zamanda kullanırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğreneceğiz.
2527 KB
141 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Alışveriş Yapıyorum Hayat Bilgisi 1 - Alışveriş Yapıyorum - Para günlük yaşantımızı devam ettirebilmemiz için önemli bir araçtır. Peki parayı nasıl buluruz? Elimizdeki paramızı harcarken nelere dikkat etmeliyiz? Paramızı düzenli kullanmadığımızda nelerle karşılaşabiliriz? Gelin şimdi hep birlikte bu soruların yanıtlarını ve paranın yaşamımızdaki önemini hep birlikte öğrenelim.
2250 KB
150 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Kaynaklar Olmasaydı Hayat Bilgisi 1 - Kaynaklar Olmasaydı - Evinizde elektrik ve suyu kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Elektriği ve suyu doğru kullanmadığımızda bizi bekleyen tehlikerin neler olduğunu biliyormusunuz? Şimdi elektiriğin ve suyun kısaca kaynakların bizler için ne kadar önemli olduklarını Ece ve ailesinin geçirmiş olduğu zorlu günü izleyerek hep birlikte kavrayalım.
1741 KB
168 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Duyu Organlarımı Kullanıyorum Hayat Bilgisi 1 - Duyu Organlarımı Kullanıyorum - Beş duyu organımız olduğunu daha önceden öğrenmiştik. Bu slaytta ekrana gelecek farklı olaylarda hangi duyu organımızın ön planda olduğunu keşfetmeye çalışıyoruz. Birlikte oynayalım mı?
1500 KB
153 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Evimi Ve Ailemi Seviyorum Hayat Bilgisi 1 - Evimi Ve Ailemi Seviyorum - Evimiz hepimiz için çok önemlidir. Evimizin içerisinde hepimiz birbirimize yardımcı olmalıyız. Aile içerisinde herkesin eşit söz hakkı olsada her ailede kararların alınmasını sağlayan bir lider bulunur. Sizin ailenizdeki lider kim?Slaytımızda bütün bu konuları ve daha fazlasını daha detaylı öğreneceğiz.
4777 KB
245 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Duygularımı İfade Edebiliyorum Hayat Bilgisi 1 - Duygularımı İfade Edebiliyorum - İçerisinde bulunduğumuz durumu her zaman sözle ifade etmemize gerek kalmaz. Karşımızdaki kişi yüzümüze bakarak nasıl bir duygu içinde olduğumuzu anlayabilir. Şimdi sizlerden slaytımızda yer alan arkadaşlarımızın yüz ifadelerine bakarak nasıl duygular içinde olduklarını tahmin etmenizi istiyoruz. Hepinize İyi seyirler.
2392 KB
143 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Bizim Değerlerimiz Hayat Bilgisi 1 - Bizim Değerlerimiz - Akraba denilince aklınıza ne geliyor? Akrabalarımız bize ailemizden sonra en yakın tanıdıklarımızdır. Birbirimizin iyi ve kötü günlerinde yanında olmalıyız. Gelin şimdi hep birlikte akrabalarımızın kimler olduklarını tanıyalım.
1476 KB
112 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Ailem Bana Özel Hayat Bilgisi 1 - Ailem Bana Özel - Ailemizde her işi annemiz veya babamız diye bir kural yoktur. Bizlerde aile içinde üzerimize düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Ailemiz içinde yapacağımız iş bölümleri sayesinde birbirimize ayıracağımız daha çok vakit olacaktır.
2101 KB
345 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Benim Ailem Hayat Bilgisi 1 - Benim Ailem - Hepimizin ailesi bizler için çok önemli ve bir o kadar da özeldir. Aile içinde birbirimize yardımcı olarak hayatımızı daha da kolaylaştırabiliriz. Benim ailem slaytımızda arkadaşımız Eda'nın ailesini ve aralarında nasıl iş bölümü yaptıklarını izleyeceğiz.
2551 KB
220 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Özenli Kullanırım Hayat Bilgisi 1 - Özenli Kullanırım - Eşyalarınızı kullanırken ne kadar özenli davranıyorsunuz? Kullanmış olduğumuz eşyalarımızı daha özenli ve daha dikkatli kullandığımızda onları daha uzun süre kullanabiliriz. Şimdi hepbirlikte bazı arkadaşlarımızın kullandıkları eşyalara kulak verelim ve nasıl kullanılmak istediklerini kendilerinden dinleyelim.
2288 KB
163 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Çocukluğum Hayat Bilgisi 1 - Çocukluğum - Merhaba arkadaşlar ben Esra. Bugün anneme yardımcı olurken elime bir fotoğraf albümü geçti. Bu albümde benim çocukluk fotoğraflarım yer alıyordu. Fotoğraflara baktıkça her geçen gün nasıl değiştiğimi farkettim ve bu fotoğraflarımı sizlerle paylaşmak istedim. Sizler küçüklüğünüze ait fotoğraflarınıza veya küçükken kullandığınız eşyalarınıza baktığınızda neler hissediyor sunuz?
2929 KB
179 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Zamanı Dengeli Kullanmalı Hayat Bilgisi 1 - Zamanı Dengeli Kullanmalı - Düzenli bir yaşam sürdürebilmemiz için planlı yaşamamız gerekir. Uyku saatimizi, ders saatimizi ve oyun saatimizi doğru bir şekilde ayarlamalıyız. Planlı ve programlı olmamızın bize sağlayacağı faydaları öğrenceğimiz slaytımızı hep birlikte izleyelim.
2415 KB
202 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Mutfakta Neler Oluyor Hayat Bilgisi 1 - Mutfakta Neler Oluyor - Annelerimiz mutfakta hergün harikalar yaratırlar. Birbirinden lezzetli yemekler hazırlarlar. Peki bu güzel yemekleri hangi aşamalardan geçerek hazırlıyor anneniz hiç merak ettiniz mi? Annenizi yemek yaparken izlerken dikkatinizi çeken olaylar nelerdir? İsterseniz mutfakta neler oluyor hep birlikte izleyelim ve sorularımızın yanıtlarını bulalım.
2196 KB
140 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1- Canlılar Ve Besinleri Hayat Bilgisi 1- Canlılar Ve Besinleri - Beslenme ihtiyacımızı karşılamada bir çok besinden faydalanırız. Bunun yanında diğer canlılarda bu besinler sayesinde yaşamlarını sürdürürler. Fakat her canlı her besini yemez. Canlılar ve besinleri slaytımızda bu besinlerin neler olduklarını ve diğer canlıların beslenme şekillerini hep birlikte izleyerek öğreneceğiz.
3129 KB
221 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Afiyet Olsun Hayat Bilgisi 1 - Afiyet Olsun - Hepimiz yemek yemeyi çok severiz. Hele birde masada sevdiğimiz yemekler varsa daha bir keyif alırız. Ama yemek yerken de dikkat etmemiz gereken bazı kurallar vardır. Şimdi sizlerle birlikte bu kuralların neler olduğunu öğreneceğiz.
3167 KB
163 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Sıcacık Yuvamız Hayat Bilgisi 1 - Sıcacık Yuvamız - Doğadaki her canlının evi farklıdır. Bazıları toprak altında yaşarken bazıları ise yuvalarda yaşar. arkadaşımız Melek sizler için doğadaki canlıları ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Şimdi hep birlikte arkaşımızın vereceği bilgileri birlikte dinleyelim.
1871 KB
227 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Duyu Organları Konuşuyor Hayat Bilgisi 1 - Duyu Organları Konuşuyor - Bir çiçeğin kokusu, radyoda çalan müzik, yediğimizi yemeğin tadı. Bütün bunları nasıl algılıyor sunuz? Bu slaytımızda duyu organlarımıza kulak verip bizler için yapmış oldukları kolaylıkları onlardan dinleyeceğiz.
1456 KB
327 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Kaynaklar Tükeniyor Hayat Bilgisi 1 - Kaynaklar Tükeniyor -Yaşamımızın her alanında doğal kaynaklardan yararlanırız. Doğal kaynaklarımızı tüketirken sonsuz olmadıklarının bilincinde olmalıyız. Doğal kaynaklarımız nelerdir? Doğal kaynaklarımızı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz. Tüm bu soruların cevabı merak ediyorsanız slaytımızı hep birlikte izleyelim.
2885 KB
247 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Okula Giderken Hayat Bilgisi 1 - Okula Giderken - Okula geliş ve gidişlerimizde bir çok kişiyle karşılaşırız. Karşılaştığımız bu kişileri ve bu kişilere nasıl davranmamız gerektiğini öğreneceğiz bu slaytımızda. Sizler okula geliş gidişlerinizle kimlerler karşılaşıyor ve nasıl davranıyorsunuz?
2293 KB
137 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Şoför Amca Dikkat Hayat Bilgisi 1 - Şoför Amca Dikkat - Trafikte gerek yayaların, gerekse şoförlerin uyması gereken belli başlı bazı kurallar vardır. Karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat etmemiz gerektiğini, nerelerden karşıdan karşıya geçileceğini biliyor musunuz? Bütün bu kuralların neler olduğunu trafik polisimizden dinlemeye hazır mısınız?
2560 KB
221 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Bu Neyin Sesi Hayat Bilgisi 1 - Bu Neyin Sesi - Bu slaytımızda trafikte öncelikli bazı araçları ve çıkarmış oldukları sesleri öğreneceğiz. Bu özel araçların neler oldukları konusunda bir fikriniz var mı? Bakalım bu araçları seslerinden tanıyabilecek misiniz? İyi seyirler dileriz.
2397 KB
211 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Doğal Afetler 1 Hayat Bilgisi 1 - Doğal Afetler - Doğal afet ne demektir? Doğal afetlerden hangilerini biliyorsunuz? Doğal afetlerin oluşumunu engelleyemeyiz ama alacağımız önlemler ile bu afetlerden korunabiliriz. Bu slaytımızda sizlere bu doğal afetlerin neler olduğunu ve afetlerden korunma yollarını anlatacağız.
1874 KB
374 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - İyi ki Onlar Var Hayat Bilgisi 1 - İyi ki Onlar Var - Okullarda birçok yetkili görev yapmaktadır. Her bir yetkilinin görev ve sorumlulukları farklıdır. Bu slaytımızda sizlere okulumuzda görevli yetkililerin sorumluluklarının neler olduklarını anlatacağız. Hepinize iyi seyirler dileriz.
1895 KB
193 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Sorunları Çözelim Hayat Bilgisi 1 - Sorunları Çözelim - Günlük hayatımızda bazen sorunlarla karşılaşabiliriz. Karşılaşmış olduğumuz bu sorunlar karşısında çözümcü olmayı bilmeliyiz. Bu slaytımızda sizlere karşılaşabileceğimiz bazı sorunları ve çözümlerini anlatacağız. Hazırsanız slaytımız başlıyor.
2321 KB
169 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Merak Ediyorum Hayat Bilgisi 1 - Merak Ediyorum - Araştırma yaparak yeni birşeyler öğrenmeyi seviyor musunuz? Öğretmeninizin vermiş olduğu bir araştırma ödevini yaparken hangi kaynaklardan faydalanarak yapıyıor sunuz? Şimdi isterseniz Fırat'ın hazırlamış olduğu ödevi ve ödevini yaparken hangi kaynaklardan yararlandığını birlikte izleyelim.
1514 KB
152 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Mikrop Beni Hasta Edemezsin Hayat Bilgisi 1 - Mikrop Beni Hasta Edemezsin - Hiç kimse hasta olmak istemez. Bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak hasta oluruz. Hasta olduğumuzda neler yapmamız gerektiğini ve sonrasında hasta olmamak için nelere dikkat etmemiz gerektiğini bu slaytımızda izleyerek öğreneceğiz.
2015 KB
242 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Atatürkün Hayatı Hayat Bilgisi 1 - Atatürkün Hayatı - Mustafa Kemal Atatürk kimdir? Annesi, babası kimdir? Hangi okullarda öğrenim görmüştür? Bizlere birçok hak ve özgürlükler tanıyan Atam'ızı biraz daha yakından tanımaya hazır mısınız?
3468 KB
418 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Şeref Köşesi Hayat Bilgisi 1 - Şeref Köşesi - Sınıfımızın en değerli yeridir şeref köşesi. Bu slaytımızda hepbirlikte sınıfınızdaki şeref köşesi gibi bir köşe yapacağız. Şeref köşemizi yapmaya hazır mısınız?
3518 KB
303 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Sınıf Eşyaları Hayat Bilgisi 1 - Sınıf Eşyaları - Okul ve sınıf eşyalarımızı dikkatli ve özenli bir şekilde kullanmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Çünkü bu eşyaları bizlerden sonra gelecek olan arkadaşlarımız da kullanacaklar. Şimdi gelin bu eşyaları kendilerinden dinleyelim ve nasıl kullanmamız gerektiğini öğrenelim.
2880 KB
178 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Arkadaşlarımla Eğleniyorum Hayat Bilgisi 1 - Arkadaşlarımla Eğleniyorum - Arkadaşlarımız ile birlikte birşeyler yapmak hepimizin hoşuna gider. Aramızda iş bölümü yaparak güzel eğlenceler düzenleyebiliriz. Arkadaşımız Ceren doğum günü partisi için hazırlık yapıyor. Arkadaşlarıda Ceren'e yardım ediyor. Gelin doğum günü partisi için kimler neler yapıyor izleyeleim.
1670 KB
162 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Doğru Mu Yanlış Mı? Hayat Bilgisi 1 - Doğru Mu Yanlış Mı? - Okulunuzdaki arkadaşlarınız ile ilişkileriniz nasıl? Arkadaşlarımız ile olan ilişkilerimizde hepimiz bazen hatalar yapabiliriz. Önemli olan yapmış olduğumuz hatalar karşısında hatamızı kabul ederek özür dilemeyi bilmeliyiz. Arkadaşlarımız ile ilişkilerimizin nasıl olmasını anlatan bu slaytımızı izlemeye hazır mısınız?
2378 KB
214 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Beslenme Zamanı Hayat Bilgisi 1 - Beslenme Zamanı - Yemek yemeyi herkes gibi sizlerde seviyorsunuzdur. Peki yemek yerken uymamız ve dikkat etmemiz gereken kuralların neler olduğunu biliyor musunuz? Bu slaytımızda bütün bunların neler olduğunu vereceğimiz örneklerle izleyip öğrenelim.
3855 KB
245 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Cumhuriyet Hayat Bilgisi 1 - Cumhuriyet - Coşkuyla kutladığımız bayramlarımızdandır 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı. 29 Ekim'de en güzel yönetim biçimi olan Cumhuriyet ilan edilmiştir. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte Türk halkına birçok haklar tanınmıştır. Bu slaytımızda bu hakların neler olduğunu ve Cumhuriyet'in önemini izleyip öğreneceğiz.
3928 KB
451 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Arkadaşlarımla İlişkilerim Hayat Bilgisi 1 - Arkadaşlarımla İlişkilerim - Arkadaşlarımızla kurduğumuz iletişim onlarla dost olmamızı sağlayabilceği gibi kavga etmemize de neden olabilir. Arkadaşlarımızla nasıl letişim kurmamız gerektiğini slaytta ekrana gelecek uygun davranışları seçerek öğrenelim.
2470 KB
192 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Benzerlik ve Farklılıklarımız Hayat Bilgisi 1 - Benzerlik ve Farklılıklarımız - Hayatta herkes birbirinden farklıdır. Sahip olduğumuz bu farklılıklar ile birbirimizden ayrılırız. bu farklılıklar sadece saç rengi, göz rengi ile sınırlı değildir. Yapmaktan hoşlandığımız veya hoşlanmadığımız uğraşlarda benzer ve farklı yönlerimiz ortaya çıkar. Gelin şimdi bunları örneklerle öğrenelim.
2174 KB
215 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Lütfen Beni dinleyin Hayat Bilgisi 1 - Lütfen Beni dinleyin - Konuşma kurallarının neler olduklarını biliyor musunuz? Bu slaytımızda öğretmenimiz konuşurken ya da bir arkadaşımız ile konuşurken dikkat etmemiz gereken kuralları öğreneceğiz. Hazırsanız slaytımız başlıyor.
1421 KB
180 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Bayrağımız Marşımız Hayat Bilgisi 1 - Bayrağımız Marşımız - Okulumuzda her pazartesi ve cuma günleri İstiklal Marşı'mızı okuruz. İstiklal Marşı'nı okurken bazı dikkat edilmesi hususlar vardır. Bu slaytımızda bunların neler olduğunu izleyerek öğreneceğiz.
2838 KB
316 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Kulübümü Seçiyorum Hayat Bilgisi 1 - Kulübümü Seçiyorum - Hepimizin ilgi duyduğu ve sevdiği şeyler farklıdır. Bazılarımız kitap okumayı severken bazılarımız ise spor yapmayı daha çok sever. İlgi duyduğumuz alanlara göre de okulumuzdaki kulübümüzü kendimiz seçebiliriz. Peki siz kendinizi hangi kulübe daha yakın hissediyorsunuz?
2087 KB
147 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Haydi Seçime Hayat Bilgisi 1 - Haydi Seçime - 1-B sınıfı, sınıf başkanını seçecek. Bunun için üç adayları var. Acaba sınıf başkanı kim seçilecek? Seçim nasıl gerçekleşecek? Gelin 1-B sınıfının seçimlerini birlikte izleyelim.
1400 KB
167 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Kuralları Öğreniyoruz Hayat Bilgisi 1 - Kuralları Öğreniyoruz - Okul içerisinde uymuş olduğumuz kurallar sadece okulda değil okul dışında da geçerlidir. Bu kuralların neler olduklarını Alper ve Ezgi'nin okul panosu için hazırladıkları afişleri inceleyerek öğrenelim.
3147 KB
262 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - İşte Sınıfım Hayat Bilgisi 1 - İşte Sınıfım - Sınıfınızda sağınızda, solunuzda, yanınızda, önünüzde ve arkanızda neler bulunuyor? Slaytımızda bu kavramları örneklerle öğreneceğiz.
1453 KB
210 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Kişisel Bakıım Hayat Bilgisi 1 - Kişisel Bakıım - Kişisel bakım deyince ne anlıyorsunuz? Sizler kişisel bakımınızı yaparken nelere dikkat ediyorsunuz? Sabah kalkıp elimizi yüzümüzü yıkayarak başlayan kişisel bakımımızın devamında neler yapmalıyız hep birlikte izleyelim.
2439 KB
306 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Ders Araç Gereçleri Hayat Bilgisi 1 - Ders Araç Gereçleri - Her derste farklı araç ve gereçler kullanırız. Bunun içinde çantamızı haftalık ders programımıza göre hazırlarız. Şimdi bu araç ve gereçler neler diyorsanız herp birlikte slaytımızı izleyerek öğrenelim.
4103 KB
188 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Hata Yapabilirim Hayat Bilgisi 1 - Hata Yapabilirim - Arkadaşlarınız ile birçok oyunlar oynuyorsunuz. Bu oyunları oynarken hata yapan arkadaşınız olduğunda kendisini nasıl uyarıyorsunuz? Hepimiz hata yaptığımızda yapmış olduğumuz hatayı kabul etmeliyiz. Gelin şimdi Burcu ve arkadaşlarının oyununa bir göz atalım.
3884 KB
233 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Oynayabilir miyim? Hayat Bilgisi 1 - Oynayabilir miyim? - Arkadaşlarınız ile birçok oyunlar oynuyorsunuz. Her oyunun belli kuralları vardır. Sizler bu kurallara uyuyor musunuz? Kurallara uymayan arkadaşınızı nasıl uyarıyorsunuz? İsterseniz bütün bunların nasıl olması gerektiğini slaytımızda izleyelim.
2700 KB
273 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Bir Günüm Hayat Bilgisi 1 - Bir Günüm - Bir gününüzü nasıl değerlendiyorsunuz? Gün içinde yapacağınız işleri neye göre sıraya koyuyorsunuz? gün için de dikkat etmemiz gereken birçok şey vardır. Şimdi Ege arkadaşımız bize bunların neler olduğunu ve kendi gününü nasıl geçirdiği anlatacak. Gelin hep birlikte Ege arkadaşımıza kulak verelim.
2554 KB
356 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Hoşlandıklarım Hayat Bilgisi 1 - Hoşlandıklarım - Görünüş olarak hepimizin birbirimizden farklı olduğumuzu öğrenmiştik. Aynı şey yapabildiğimiz ve yapmaktan hoşlandığımız şeyler içinde geçerli. Bazılarımız top oynamayı severken, bazılarımız ise kitap okumayı daha çok sever. Peki siz en çok neleri yapmayı seviyorsunuz?
2705 KB
214 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 1 - Duyguları Keşfet Hayat Bilgisi 1 - Duyguları Keşfet - Hissettiklerimiz yüzümüze yansır. Arkadaşımızın mutlu ya da üzgün olduğunu, bize kızdığını ya da şaşırdığını yüzündeki ifadeye bakarak kolayca anlayabiliriz. Gelin duygularımızın yüzümüze nasıl yansıdığını hep birlikte izleyelim.
1824 KB
263 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
SAYFALAR: | 1  |  2  |  3    Sonraki slaytlar 122 adet slayt.
Bazı slayt isimlerinin yanında göreceğiniz (v2) ibaresi, konu anlatım slaytının 2. versiyonu olduğunu belirtir.
Aynı konunun farklı görsel ve örneklerle yeniden düzenlenerek siteye eklendiğini belirtir.


UYARI
Slaytizle.com® İlköğretim / Eğitim Sunularının YAYIN HAKKI Slaytizle.com®'a aittir.
Bu sunuların Slaytizle.com® üyeleri tarafından indirilip, diğer sitelere gönderilmesi, kişisel sitelerinde yayınlanması yasaktır. Slaytlar kişisel ve eğitim amaçlı kullanım içindir. Web ortamında yayınlama hakkı sadece Slaytizle.com®'dadır...


YASAL UYARI !
Sitedeki tüm içeriklerin hakları Slaytizle.com®'a aittir.
Sitedeki içerikler kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz, çoğaltılamaz ve paylaşılamaz.
Slaytizle.com Web Site ve Slaytlarımız Virüs İçermez Slaytizle.com'da Kredi Kartı İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com'da Kredi Kartı İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com'da Mobil Ödeme İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com SSL Güvenlik Sertifikasına Sahiptir. Kredi Kartınız Güvende!
© Copyright 2004 - 2014
Slaytizle.com® Mega Tasarım'ın Tescilli Markasıdır. [SER. - V2]