4522
Slayt
384
Test
167
Poster
Kullanıcı Adı Şifre 


 

 

  Hayat Bilgisi 3.Sınıf Slaytları
 İsme Göre Sırala  |   Sesli / Sessiz Sırala  |   Popülerlik Sıralaması
Hayat Bilgisi 3 - Değişen Duygular Hayat Bilgisi 3 - Değişen Duygular - Günlük hayatta yaşadığımız olaylara bağlı olarak farklı duygular içersinde oluruz. Bazen sevinçliyken bazen üzgün olabiliriz. Hissettiğimiz bu duygular yüzümüze yansır. Bu slaytımızda değişen duygularımız ile ilgili örneklere yer vereceğiz.
1664 KB
64 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Geçen Yıl Bu Yıl Hayat Bilgisi 3 - Geçen Yıl Bu Yıl - Hepimiz her geçen gün biraz daha büyüyoruz. Buna bağlı olarakta vücudumuzun yetenekleri artar. Zaman geçtikçe kendi başımıza yapabildiğimiz işlerin sayısı artar. Bu da bizim büyüdüğümüzün bir işaretidir. Şimdi sizlerle birlikte arkadaşlarımızın tek başlarına neleri yapabildiklerini izleyelim.
2736 KB
89 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Bizim Gezegenimiz Hayat Bilgisi 3 - Bizim Gezegenimiz - Dünyamız üzerinde bulunan birçok ülkeye ev sahipliği yapar. Dünya üzerinde birçok farklı millete sahip insan yaşamaktadır. Her ülke kendi içinde farklı gelenek ve göreneklere sahiptir. Şimdi sizlerle gezegenimizde küçük bir tur yapacağız. hazırsanız slaytımız başlıyor.
2599 KB
98 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Evimi Okulumu Ülkemi Seviyorum Hayat Bilgisi 3 - Evimi Okulumu Ülkemi Seviyorum - Evimizin bizim için ne kadar önemli olduğunu öğrenmiştik. Peki ya ülkemiz? Ülkemiz ise hepimizin en büyük yuvasıdır. Her bölgesinde farklı güzellikler bulunmaktadır. Bu slaytımızda sizlerle birlikte ülkemizin farklı yerlerine küçük bir tur yapacağız. Slaytımızdan sonra sizlerde gezip gördüğünüz farklı illerdeki güzellikleri arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Hazırsanız turumuz başlıyor.
3418 KB
316 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Karalar Ve Denizler Hayat Bilgisi 3 - Karalar Ve Denizler - Haritalar bize her zaman sadece yolumuzu bulmamızda yardımcı olmaz. Haritalar bizlere karalar, denizler ve dağlar hakkındada bizlgi verir. Bu bilgilerin neler olduğunu öğrenemeye hazırsanız slaytımız başlıyor.
1676 KB
288 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Doğal Afetlerden Korunmayı Öğreniyorum Hayat Bilgisi 3 - Doğal Afetlerden Korunmayı Öğreniyorum - Günümüz teknlojisi ne kadar gelişirse gelişsin doğal afetleri önlenememektedir. Doğal afetlerden en az hasarla kurtulabilmenin yolu afet anında neler yapabileceğimizi bilmekten geçmektedir. bu slaytımızda sizlere doğal afetlerden biri olan depremden korunmanın yollarını anlatacağız. Gelin şimdi hep birlikte slaytımızı dikkatle izleyelim.
2864 KB
284 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Ev Kazalarına Dikkat Hayat Bilgisi 3 - Ev Kazalarına Dikkat - Evimiz her ne kadar bizi koruyan bir yuva olsa da bazen tehlikeli kazalar da yaşanabilir. Bu kazalara maruz kalmamak için evimizin bazı bölümlerine dikkat etmeliyiz. Evde yalnızken bize zarar verecek olan oyunlardan ve eşyalardan uzak durmalıyız. Şimdi dikkat etmemiz gerekenlerin neler olduklarını ve eğer dikkat etmediğimizde nelerle karşılaşabileceğimizi hep birlikte izleyerek öğreneceğiz.
2314 KB
216 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Ödünç Eşyalar Hayat Bilgisi 3 - Ödünç Eşyalar - Eşyalarınızı kullanırken özenli ve dikkatlimisinizdir? Peki ya arkadaşlarınızdan aldığınız ödünç eşyaları kullanırkende gerekli özeni gösteriyor musunuz? Slaytımızda sizlere yönelteceğimiz sorulara vereceğiniz cevaplarla ödünç almış olduğunuz eşyalarını ne kadar dikkatli kullandığınızı test edeceğiz. Hazırsanız slaytımız başlıyor.
1662 KB
142 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Liderin Etkileri Hayat Bilgisi 3 - Liderin Etkileri - Liderlik dendiğnide aklınıza ilk gelen şey nedir? Lider, bir ülkenin, bir grubun ya da bir ekibin temsilcisidir. İsterseniz liderlik konusunu vereceğimiz örneklerle daha detaylı inceleyelim.
2515 KB
174 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Hepimizin Bir Amacı Var Hayat Bilgisi 3 - Hepimizin Bir Amacı Var - Büyüklerimizden hep duyarız "Büyüyünce ne yapmak istiyorsun?" diye. Hepimizin gerçekleştirmek istediği birçok amacı vardır. Bu bazen almak istediğimiz bir eşya iken bazen de gitmek istediğimiz bir seyahattir. Bazende ilgi duyduğumuz alanlar ile ilgili bilgiler edinmek. Sizlerinde muhakkak bunlar gibi farklı amaçlarınız vardır. Şimdi 3-D sınıfındaki arkadaşlarımıza konuk olup onların amaçlarının neler olduklarını kendilerinden dinleyeceğiz.
3340 KB
137 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Görgü Kuralları Hayat Bilgisi 3 - Görgü Kuralları - Görgü kuralları deyince aklınıza neler geliyor? Sizler ailenizde ve toplum içinde uymanız gereken görgü kurallarına ne kadar uyuyorsunuz? İsterseniz gelin sizlere yönelteceğimiz sorularla görgü kuralları konusunda sahip olduğunuz bilgilerin doğruluğunu birlikte test edelim.
1913 KB
233 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Atatürk Ve İnsan Hakları Hayat Bilgisi 3 - Atatürk Ve İnsan Hakları - Ulu Önder Atatürk. Vatanının bağımsızlığı ve hürriyeti için mücadele etmiş, bizlere birçok haklar tanıyarak bugün özgürce yaşayabilmemizi sağlayan kişidir. Bizlere bıraktığı en büyük mirastır Türkiye Cumhuriyet'i. Bizlere bugün düşen görev ise Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bırakmış olduğu emanetlere sahip çıkmaktır.
2441 KB
202 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Nelerden Tasarruf Yapabiliriz Hayat Bilgisi 3 - Nelerden Tasarruf Yapabiliriz - Bu slaytta günlük yaşamın başlıca enerji kaynaklarını tanıyıp, tasarruf yollarını keşfedeceğiz. Unutmayalım ki doğal kaynaklarımızı tasarruflu kullanmamız demek bizler için daha güzel bir gelecek demektir. İyi seyirler.
2688 KB
198 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Reklamlar Hayat Bilgisi 3 - Reklamlar - Televizyonda sıkça gördüğümüz reklamlar ürünlerin satışını artırmak için hazırlanmış kısa filmlerdir. Reklamlarda gördüğümüz herşeyi satın almaya kalkmak elimizdeki paradan olmamıza neden olabilir. bu slaytta Erol'un reklamlar olan sınavını izleyeceğiz.
4621 KB
133 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Kaynaklar Tükeniyor Hayat Bilgisi 3 - Kaynaklar Tükeniyor - Dünyamız üzerinde güzelliklerin yok olup gitmesini hiç birimiz istemeyiz. Peki bu nasıl olacak? Burada bize düşen görev ise evimizde yapacağımız bazı tasarruflarla çevremizdeki güzelliklerin yok olmamasında katkı sağlayabiliriz. Şimdi bu belli başlı tasarruflar neler hep birlikte izleyip öğrenelim.
3106 KB
135 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Evimizdeki Eşyalar Nelerden Yapılıyor Hayat Bilgisi 3 - Evimizdeki Eşyalar Nelerden Yapılıyor - Evimizde kullanmış olduğumuz birçok eşya vardır. Bunların hepsi farklı özelliklere sahiptir. Bunun nedeni de herbirinin yapılışında kullanılan maddenin farklı olmasıdır. Şimdi vereceğimiz örneklerle eşyaların nelerden meydana geldiklerini hep birlikte izleyerek öğrenelim.
2137 KB
154 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Hayalim İçin Hayat Bilgisi 3 - Hayalim İçin - Günlük yaşamda herkes ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çalışmak zorundadır. Bu çalışmanın karşılığındada belli bir ücret alarak yaşamlarının sürdürürler. kişilerin kazanmış oldukları paraları tutumlu bir şekilde harcamaları gerekmektedir. Bunun içinde önceliklerimizi sıralamayı iyi bilmeliyiz. Bu slaytımızda nasıl tutumlu olunur ve paramızı harcarken nelere dikkat etmeliyiz hep birlikte izleyip öğreneceğiz.
2730 KB
85 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Planlı Hayat Hayat Bilgisi 3 - Planlı Hayat - Planlı olmak bize hayatın her alanında başarı kazandırır. Günümüzü doğru planlamazsak herşey birbirine karışır. Arif'te günlük hayatında düzenli ve planlı yaşayan bir arkadaşımız. Şimdi bu arkadaşımızın bir gününü nasıl planladığını hep birlikte izleyelim.
2979 KB
103 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Ailede Herkesin Bir İşi Var Hayat Bilgisi 3 - Ailede Herkesin Bir İşi Var - Ailemiz içinde her işiannemiz veya babamız yapacak diye bir koşul yoktur. Ailemiz içinde iş bölümü yaparak yapılacak olan işleri daha kısa sürede bitirebilir ve birbirimiz ile daha fazla geçirecek zamanlar yaratabiliriz. Şimdi gelin Burak ve ailesine konuk olalım ve pazar günü pikniğe gidebilmek için aralarında nasıl bir iş bölümü yaptıklarını hep birlikte izleyelim.
3013 KB
64 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - İletişim Türleri Hayat Bilgisi 3 - İletişim Türleri - Günlük hayatımızda çevremizden ve dünyadan haber alabilmek için birtakım iletişim araçlarından faydalanırız. Bunların bazıları işitsel bazıları ise görsel iletişim araçlarıdır. Şimdi sizlerle iletişim türleri konumuzu izleyerek bunları daha detaylı öğreneceğiz.
3529 KB
168 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Her Sorunun Bir Çözümü Vardır Hayat Bilgisi 3 - Her Sorunun Bir Çözümü Vardır - Her aile bazen kendi içinde birtakım sorunlarla karşılaşabilir. Sizler ev içersinde bir sıkıntınız olduğunuzda sorununuzu nasıl çözüyor sunuz?Karşılaşmış olduğumuz sorunlar karşısında çözümcü olmayı bilmeliyiz. Unutmayın ki her sorunun bir çözümü vardır.
2953 KB
87 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Birbirimizi Sevelim Hayat Bilgisi 3 - Birbirimizi Sevelim - Dünya üzerinde herkes farklı yerlerde farklı hayat şartlarında yaşamlarını sürdürürler. Herkesin yaşantısı, alışkanlıkları farklılıklar gösterir. Bize düşen karşımızdaki kişilere ve yaşantılarına saygı duymaktır. Birbirimizi sevelim slaytımızda konumuzu daha detaylı inceleyelim.
3025 KB
102 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Ailemiz Bizim İçin Özeldir Hayat Bilgisi 3 - Ailemiz Bizim İçin Özeldir - Hepimizin ailesi bizler için çok önemlidir. Ailemiz ile olan ilişkilerimiz çevremizdeki kişlerle olan ilişkilerimizden farklıdır. Ailemizin bizler için olan önemini anlatacağımız slaytımızı hep birlikte izleyelim.
2576 KB
123 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Bedenimizin De Dili Var Hayat Bilgisi 3 - Bedenimizin De Dili Var - Günlük hayatımızda farklı duygular içinde oluruz. Karşımızdaki kişiler yüzümüze bakarak nasıl bir duygu içinde olduğumuzu rahatça anlayabilirler. İşte bu bedenimizin dilidir.Bu slaytımızda sizlere bedenimizin içinde bulunduğumuz duruma nasıl tepkiler verdiğini öğreneceğiz. İyi seyirler.
3223 KB
167 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Benim Mesleğim Ne Olacak Hayat Bilgisi 3 - Benim Mesleğim Ne Olacak - Etrafımızda bize çeşitli hizmetler gören ve günlük yaşamımızın sorunsuz sürdürmemizi sağlayan çeşitli meslekler vardır. Her mesleğin kendine özgü araç ve gereçleri vardır. Bu slaytımızda bunların neler olduklarını öğreneceğiz.
2674 KB
240 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Şenol Güneş Hayat Bilgisi 3 - Şenol Güneş. O da çocuktu.İdealleri ve hedefleri vardı. Bu hedeflerine ulaşmak için çok çalıştı, disiplini korudu ve çocukken hayal ettiklerini gerçekleştirdi. O Şenol Güneş.
2600 KB
141 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Farklılıklar Güzeldir Hayat Bilgisi 3 - Farklılıklar Güzeldir - Sınıfımızdaki her arkadaşımız birbirinden farklı yeteneklere sahiptir. Bu farklılıklarımız bir araya geldiğinde hepimiz için güzel etkinlikler ortaya çıkar. Çünkü biz birlikte farklılıklarımızla bir bütünüz.
3213 KB
194 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Ben Adresimi Bilirim Hayat Bilgisi 3 - Ben Adresimi Bilirim - Evinizin adresini biliyor musunuz? Yada evinizi bize tarif edebilir misiniz? Peki yönümüzü kaybettiğimizde nelerden faydalanırız? Ben adresimi bilirim slaytımızda bütün bu sorularımızın cevabını bulacağız. Hazırsanız hep birlikte izleyelim.
3977 KB
279 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Hayalimdeki Ev Hayat Bilgisi 3 - Hayalimdeki Ev - Hepimizin birçok hayali vardır. Güzel bir evde bu hayallerden biridir. Peki sizin hayalini kurduğunuz ev nasıl bir özelliğe sahip? Slaytımızda bazı arkadaşlarımızın hayallerini süsleyen evleri izleyeceğiz. Belkide bu evlerden biriside sizin beğendiğiniz ev olabilir.
3377 KB
222 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Evdeki Dostlarımız Hayat Bilgisi 3 - Evdeki Dostlarımız - Her canlı için evi çok önemlidir. Evimizde annemiz, babamız ve kardeşlerimiz ile birlikte yaşarız. Bazılarımızın evinde ise beslediği küçük dostlarımızda vardır. Bu bazen bir kedi bazende bir kuştur. Kendileriyle ilgilendiğimizde mutlu olan dostlardır bunlar. Bu slaytımızda da size bu küçük dostlarımızdan bahsedeceğiz. Hep birlikte izleyelim.
2583 KB
172 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Evimdeyim Güvendeyim Hayat Bilgisi 3 - Evimdeyim Güvendeyim - Akşam olduğunda bütün ailenin toplandığı yerdir evimiz. Evimiz bizim için çok önemlidir. Bu slaytımızda sizlere canlılar için evlerinin önemini anlatacağız. Evimdeyim, Güvendeyim slaytımızı izlemek için hazır mısınız?
3079 KB
206 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Okulumuzu Nasıl Temiz Tutmalıyız? Hayat Bilgisi 3 - Okulumuzu Nasıl Temiz Tutmalıyız? - Gün içinde zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz okulumuzu ne kadar temiz tutuyoruz? Okulumuzun temiz olması ve temiz kalabilmesi için sizlere brkaç önerimiz olacak. Sizlerde bu önerilerimizden faydalanmak istiyorsanız slaytımız başlıyor.
2518 KB
142 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Dürüstlük Ve Güven Hayat Bilgisi 3 - Dürüstlük Ve Güven - Dürüstlük ve güven ayrılmaz bir bütündür. Hayatta size dürüst davranmayan birine güvenemezsin. Bu konumuzda dürüstlüğün ve güvenin önemini yer vereceğiz. İyi seyirler dileriz.
2773 KB
171 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Birlikte Başarabiliriz Hayat Bilgisi 3 - Birlikte Başarabiliriz - Her sınıfta farklı gruplar ve bu gruplarda çalışan öğrenciler vardır. Her öğrenci kendi grubu ile ilgili araştırmalar yaparak sınıftaki diğer arkadaşlarını bilgilendirirler. bu slaytımızda da 3-F sınıfındaki Çevre kulübünün yapmış olduğu araştırmaları ve etkinlikleri hep birlikte izleyeceğiz.
3363 KB
166 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Hayır Kabul Edemem Hayat Bilgisi 3 - Hayır Kabul Edemem - Okula geliş gidişlerinizde tanımadığınız kişilerle konuşmamalı ve onlarla hiç bir yere gitmemiz gerektiğini, eğer gidersek başımıza nelerin geleceğini anlatan bu slaytımızı dikkatle izlemnizi istiyoruz.
2701 KB
235 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Okul Yolu Dikkat Yolu Hayat Bilgisi 3 - Okul Yolu Dikkat Yolu - Okula geliş ve gidişlerimizde trafik kuralllarına uymalıyız. Yolarda görmüş olduğumuz trafik levhaları trafik kurallarının bir parçasıdır. Peki bu trafik levhalarının neleri anlattığını biliyor musunuz? Gelin hep birlikte bu trafik levhalarını tanıyalım.
2252 KB
258 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Nasıl Kullanırım Hayat Bilgisi 3 - Nasıl Kullanırım - Evimizde ve okulumuzda kullanmış olduğumuz elektronik cihazlar mevcuttur. Bu cihazlar doğru kullanılmadığında çabuk bozulabilmektedir. Sizler düzgün kullanmadığınızda karşılabileceğiniz sorunların neler olduğunu biliyor musunuz? Bu slaytımızda sizelere bu cihazların nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız.
2312 KB
152 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Atatürkün Öğrenim Hayatı Hayat Bilgisi 3 - Atatürkün Öğrenim Hayatı - Bir milletin kaderini değiştirendir Ulu Önder Atatürk. Zor şartlarda bile azminden hiç birşey kaybetmeyerek asker olan ve vatanı için elinden geleni yapan Ulu Önderimizin hayatını anlatan slaytımızı izlemeye hazır mısınız?
2699 KB
215 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Bilinçli Tüketici Hayat Bilgisi 3 - Bilinçli Tüketici - Bilinçli tüketici ne demektir? Bilinçli bir tüketici nelere dikkat etmelidir? Herhangi bir ürün alırken dikkat etmemiz gereken belli başlı kurallar vardır. Bu slaytımızda alacağımız ürünler ile ilgili dikkat etmemiz gerekenlerin neler olduklarını öğreneceğiz. Slaytımızı izledikten sonra sizler nasıl birer tüketici olduğunuzu arkadaşlarınıza söyleyiniz.
2148 KB
268 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Acil Durum Yardım Edelim Hayat Bilgisi 3 - Acil Durum Yardım Edelim - İlk yardım nedir? Herhangi bir kaza ile karşılaştığınızda nasıl davranmalıyız? Kaza yapmış birine yardım edeceğimiz zaman ilk olarak soğuk kanlı ve sakin olmamız gerektiğini unutmamalıyız. Gelin şimdi hep birlikte kaza yapan birine nasıl yardım edeceğimizi izleyerek öğrenelim.
3091 KB
213 Kişi İzledi

SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Sağlık İçin El Ele Hayat Bilgisi 3 - Sağlık İçin El Ele - Dışarıdan vücudumuza giren mikroplar bizi hasta eder. Hasta olduğumuzda öncelikle doktora gidip muayene olmalıyız. Arkadaşlarımıza da bulaşmaması için istirahat etmeliyiz. Hastalanmamız için neler yapmamız lazım hep birlikte izleyip görelim.
2282 KB
209 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Doğal ve Sağlıklı Beslenme Hayat Bilgisi 3 - Doğal ve Sağlıklı Beslenme - Günlük hayatımızda tükettiğimiz ürünler ile beslenme ihtiyacımızı gideririz. Vücudumuzun sağlığı için dengeli ve düzenli beslenmeliyiz. Unutmamalıyız ki her tükettiğimiz ürün sağlıklı değildir. Şimdi tüketmiş olduğumuz besinlere kulak verelim ve bizler için ne kadar yararlı ve zaralı olduklarını öğrenelim.
2303 KB
233 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Cumhuriyet Bayramını Neden Kutluyoruz? Hayat Bilgisi 3 - Cumhuriyet Bayramı'nı Neden Kutluyoruz? - Milli bayramlarımızı okulumuzda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Milli bayramlarımız deyince aklınıza neler geliyor? Biz bu slaytımızda size 29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos'ta kutladığımız milli bayramlarımızı tanıtacağız. Bize katılmak ister misiniz?
2905 KB
351 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Hem Tutumlu Hem Bakımlı Hayat Bilgisi 3 - Hem Tutumlu Hem Bakımlı - Su ve elektriği tutumlu kullanarak gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz. Bu slaytta Enver çeşitli tasarruflar yaparak doğal kaynakların korunmasına katkı sağlıyor. Hep birlikte izleyelim.
6686 KB
260 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Okul Kuralları Bizim İçin Hayat Bilgisi 3 - Okul Kuralları Bizim İçin - Sizler de biliyorsunuz ki okulumuzda ve sınıfımızda uymamız gereken bazı kurallar vardır. Sizler bu kuralların neler olduğunu biliyor musunuz? Şimdi hep birlikte bu kurallara uymadığımızda karşılaşacağımız sorunları ve sorunların çözümlerinin neler olduğunu öğreneceğiz. İyi seyirler.
1998 KB
234 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Dostluk Kazansın Hayat Bilgisi 3 - Dostluk Kazansın - Arkadaşlarınız ile oynamış olduğunuz bir oyunda yada katılmış olduğunuzu bir yarışmada her zaman kazanan takımın sizin takımınız olmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Şimdi bu konuyu daha iyi kavrayabilmeniz için Erol'un katılmış olduğu bir futbol maçından örneklerle açıklayacağız.
1876 KB
147 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Pişmanlıklar Hayat Bilgisi 3 - Pişmanlıklar - Okul ve sınıf eşyalarımızı dikkatli ve düzenli kullanmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Ama bazı arkadaşlarımız bu eşyalara zarar vermişler. Şimdi vermiş oldukları bu zararların sonuçlarını okldaki eşyalarımızdan dinleyelim.
2383 KB
136 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Okulumuzun Tarihi Hayat Bilgisi 3 - Okulumuzun Tarihi - Okulunuz hakkında neler biliyorsunuz? Kaç yılında yapıldığını, okulunuzda kaç derslik olduğunu biliyor musunuz? Okulunuz hakkında bildiklerinizi sınamaya hazırsanız haydi boşlukları birlikte dolduralım.
2247 KB
134 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Kroki Çizelim Hayat Bilgisi 3 - Kroki Çizelim - Okulunuzu ve sınıfınızı ne kadar iyi tanıyorsunuz? Mert arkadaşımız bizlere sınıfının krokisini çizebileceğini ve sınıftaki yerini bize gösterebileceğini söyledi. Gelin hep birlikte Mert'in sınıfını tanıyalım.
1323 KB
282 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
Hayat Bilgisi 3 - Çözüm Benim İşim Hayat Bilgisi 3 - Çözüm Benim İşim - Okulda çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları çözmek için öğretmenlerinizden yardım istemeli ve çözüm için çaba göstermelisiniz. Çünkü gerçek çözüm sizsiniz!
2000 KB
172 Kişi İzledi

Slaytı Sesli İzleyiniz
SLAYT İNDİR
SAYFALAR: | 1  |  2  |  3    Sonraki slaytlar 143 adet slayt.
Bazı slayt isimlerinin yanında göreceğiniz (v2) ibaresi, konu anlatım slaytının 2. versiyonu olduğunu belirtir.
Aynı konunun farklı görsel ve örneklerle yeniden düzenlenerek siteye eklendiğini belirtir.


UYARI
Slaytizle.com® İlköğretim / Eğitim Sunularının YAYIN HAKKI Slaytizle.com®'a aittir.
Bu sunuların Slaytizle.com® üyeleri tarafından indirilip, diğer sitelere gönderilmesi, kişisel sitelerinde yayınlanması yasaktır. Slaytlar kişisel ve eğitim amaçlı kullanım içindir. Web ortamında yayınlama hakkı sadece Slaytizle.com®'dadır...


YASAL UYARI !
Sitedeki tüm içeriklerin hakları Slaytizle.com®'a aittir.
Sitedeki içerikler kesinlikle izinsiz olarak kullanılamaz, çoğaltılamaz ve paylaşılamaz.
Slaytizle.com Web Site ve Slaytlarımız Virüs İçermez Slaytizle.com'da Kredi Kartı İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com'da Kredi Kartı İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com'da Mobil Ödeme İle Alış Veriş Yapabilirsiniz Slaytizle.com SSL Güvenlik Sertifikasına Sahiptir. Kredi Kartınız Güvende!
© Copyright 2004 - 2014
Slaytizle.com® Mega Tasarım'ın Tescilli Markasıdır. [SER. - V2]